Znet

Sieci

siecimW praktyce każda firma wyposażona w sprzęt komputerowy korzysta z sieci. Czy to internetowej, czy też lokalnej. Dlaczego?. Ponieważ dopiero włączony do sieci komputer może w pełni wykorzystać swoje możliwości. Jeśli jest to mikro przedsiębiorstwo korzysta zapewne z dostępu do internetu. Ma również podłączone peryferyjne urządzenia np. drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne. W większych firmach sytuacja jest bardziej złożona. Mamy tu już do czynienia z większą ilością współpracujących komputerów, serwerami, drukarkami sieciowymi itd. W zasadzie sieci możemy podzielić na kategorie : przewodowe i bezprzewodowe, oraz internet i sieci lokalne (Sieci lokalne mogą mieć dodatkowo różny zasięg: LAN- ang. Local Area Network- zazwyczaj ograniczona do jednego, kilku budynków, MAN- ang. Metropolitan Area Network - zasięg aglomeracji, miasta oraz WAN - ang. Wide Area Network - wykraczająca poza jedno miasto. W skład sieci WAN/MAN wchodzą sieci LAN). W rzeczywistości dość często spotykamy się z sieciami mieszanymi, gdzie część sieci jest zbudowana w oparciu o przewody, a część o urządzenia bezprzewodowe które zapewniają komputerom i urządzeniom dostęp do sieci lub/i łączą ze sobą segmenty sieci. Sieci komputerowe dają użytkownikom możliwość wykorzystania wielu technik i technologii informatycznych, takich jak strona firmowa w internecie, serwery plików w sieciach lokalnych służące do wymiany danych, serwery bazodanowe do gromadzenia i wykorzystania informacji, serwery wydruków, współdzielenie drukarek, poczta e-mail, serwery ftp do przesyłania i pobierania plików, systemy kopi zapasowych, oraz wiele innych. Jednak sieci komputerowe są też wyzwaniem jeżeli chodzi o zarządzanie. Zapewnienie bezpieczeństwa sieci tak pod względem potencjalnego ataku na sieć, jak też jej uszkodzenia, zabezpieczenie danych na serwerach i stacjach roboczych, dopasowanie odpowiednich systemów antywirusowych i antyspamowych, zminimalizowanie przerw w pracy systemów i stanowisk komputerowych, filtrowanie dostępnych stron www, zabezpieczenia prądowe, odpowiedni podział sieci, administracja uprawnieniami na stacjach, zarządzanie oprogramowaniem i jego aktualizacja, nadzór nad licencjami, to tylko część z obowiązków jakie spoczywają na na osobach administrujących siecią. Jeśli chcą Państwo mieć pewność iż wasza sieć będzie działać sprawnie, zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia i  współpracy.

CMS

2b

"Jeżeli nie ma cię w Internecie to nie istniejesz" - to powiedzenie w pełni obrazuje nastawienie dzisiejszego klienta do poszukiwania towarów i usług. Obecnie większość klientów wyszukuje interesujących ich spraw i firm w Internecie. Dlaczego? To proste. Tak jest szybciej, taniej i w większości przypadków dostępne informacje są aktualne. Nikogo obecnie nie trzeba już przekonywać do utworzenia strony internetowej. Jednak co zrobić aby nasza strona przyciągała do nas nowych klientów, oraz ułatwiła współpracę z już pozyskanymi? Rozwiązaniem jest CMS (System Zarządzania Treścią). Co daje nam CMS ? Przede wszystkim w porównaniu do klasycznych stron HTML w celu umieszczania nowych informacji, lub ich aktualizacji nie musimy zatrudniać wykwalifikowanego informatyka. Przeciętny pracownik firmy po krótkim szkoleniu będzie w stanie dodawać nowe artykuły, oraz modyfikować już istniejące. To pozwala na szybsze umieszczenie aktualnych informacji na stronie. Ponadto możemy połączyć zasoby baz danych z naszą stroną w celu ich prezentacji lub wyszukiwania danych. System zapewnia wiele stopni dostępu do danych co daje możliwość udostępniania odpowiednich informacji tylko tym grupom osób którym na to pozwolimy. Dodatkowo możemy zintegrować z nim galerię pozwalającą na prezentacje naszych osiągnięć. Mamy możliwość prostego tworzenia sond które ułatwią nam kontakt z naszymi klientami, oraz dopasowanie dla nich usług. W łatwy sposób możemy zmieniać szatę graficzną naszej strony. Możemy umieszczać gotowe moduły rozszerzające możliwości naszej strony, takie jak statystyki dotyczące naszego portalu, sklep internetowy i wiele innych. W praktyce możliwości jest tak wiele że trudno je wszystkie opisać. Jeśli są Państwo zainteresowani taką strona zapraszamy do kontaktu, w zależności od specyfiki Państwa działalności będziemy mogli przedstawić odpowiednie możliwości jakie może dać Państwa firmie CMS.Zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wykonanych stron: LINK

Bazy danych

8
Praktycznie każdy z nas, pracujących z komputerem, ma styczność z bazą/bazami danych. To poprzez gromadzenie przez każdego użytkownika informacji w przeróżnej postaci. Mogą to być zarówno zdjęcia jak też dokumenty, poczta elektroniczna i wszelkiego rodzaju inne pliki. Każdy użytkownik takiej bazy pragnie, aby jego dane były dostępne na żądanie i bezpieczne. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę jak wielkie znaczenie ma zabezpieczenie tych informacji przed utratą czy kradzieżą. Komputer jest urządzeniem elektronicznym, które ma swoja żywotność, każdy dysk ma określoną ilość godzin pracy, po którym ulega uszkodzeniu, a dodatkowo ten czas może ulec skróceniu zarówno poprzez intensywniejszą pracę jak również przez wydarzenia losowe jak np. przepięcie w sieci zasilającej lub wypadek. Problem jest tym poważniejszy, jeśli mówimy o zasobach firmowych. Utrata faktur, baz danych klientów, zamówień lub korespondencji firmowej spowodowała poważne problemy w wielu firmach włącznie z ich upadkiem. Niezrealizowane umowy jak też kłopoty z urzędem skarbowym to koszmar każdego przedsiębiorcy. Jeszcze gorszym wydarzeniem może być kradzież naszych danych i wykorzystanie ich przez konkurencję. Jak przed tym się zabezpieczyć? Nasza firma oferuje rozwiązania dostosowane finansowo do Państwa potrzeb. Jesteśmy wstanie wykonać analizę bezpieczeństwa danych oraz wdrożyć odpowiednie rozwiązania. W zależności od wyników naszych analiz możemy dostarczyć sprzęt, oprogramowanie, przebudować sieć, przeszkolić pracowników, wdrożyć system kopi zapasowych, jak również stworzyć odpowiednio dużą i wydajną bazę danych wraz z jej zabezpieczeniami i aplikacjami do jej obsługi. Możemy również przenieść dane ze starej bazy do nowej w celu jej dalszego rozwoju. Prawidłowo zaprojektowana i zaimplementowana baza danych pozwoli Państwa firmie nie tylko na bezpieczne przechowywanie danych, ale też zapewni brak dalszych inwestycji na długi czas, poprzez odpowiednią ilość miejsca na ich składowanie. Ponadto odpowiednio dostosowane aplikacje pozwolą w prosty sposób na zarządzanie tymi danymi, jak również ich prawidłową analizę w celu zwiększenia zysków. Istnieje również możliwość opublikowania części danych dla Państwa klientów w celu usprawnienia, jak też zacieśnienia współpracy. Odpowiednie rozwiązania bazodanowe są w wstanie usprawnić działanie firmy na wielu poziomach, a przez to ograniczyć koszty jej prowadzenia, przy jednoczesnym zwiększeniu zysków. Zapraszamy do współpracy.

Firma ZNet istnieje na polskim rynku od 2005 roku. Naszą specjalnością jest opieka i administracja sieciami komputerowymi, oraz wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych. Projektujemy, wykonujemy oraz zarządzamy bazami danych, internetowymi portalami CMS (Systemy Zarządzania Treścią), oraz sieciami komputerowymi, wraz z dostawą odpowiedniego sprzętu i oprogramowania (w tym autorskiego). Zapraszamy do współpracy.

Więcej o nas

Przeważające Zachmurzenie

-2°C

Warszawa

Przeważające Zachmurzenie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 03 Sty 2019

    Częściowe Zachmurzenie 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 0°C -6°C

Praktycznie każdy z nas, pracujących z komputerem, ma styczność z bazą/bazami danych. To poprzez gromadzenie przez każdego użytkownika informacji w przeróżnej postaci. Mogą to być zarówno zdjęcia jak też dokumenty, poczta elektroniczna i wszelkiego rodzaju inne pliki. Każdy użytkownik takiej bazy pragnie, aby jego dane były dostępne na żądanie i bezpieczne. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę jak wielkie znaczenie ma zabezpieczenie tych informacji przed utratą czy kradzieżą.

Więcej

znetbanner3

znetbanner

znetbanner2

reklama